سفارش تبلیغ
صبا ویژن

                           نسیم قدسیان


 

تبریک

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول  حالنا الی احسن الحال

حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت

 می باشد رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و

معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شماعزیزان مسئلت مینماییم

 


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90 اسفند 29 توسط سید داود                       عفت

 1.عفیف ‏ترین شما با حیاترین شماست.

 2. بهترین جامه ها و پوشش هاى دین ، شرم و حیاست.

 3. حیا ، مانع روزى شود.

 4. حیا ، کلید هر خیرى است.

 5. پر رویى و بى ‏شرمى سر آغاز بدى و شرّ است.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 90 اسفند 29 توسط سید داودحجاب

حجاب مصونیت است نه محدودیت.
ای عزیز، ویژگی‌های جسمی زن از اسرار و حجاب، حافظ اسرار زیبایی‌های زن است، پس نباید اسرار را بر نامحرمان افشا کنیم که بر خود خیانت روا داشته‌ایم
و خداوند، خیانت پیشگان را دوست ندارد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ شنبه 90 اسفند 27 توسط سید داودولایت

بصیرت یعنی اینکه انسان بتواند در حوادثی که برایش پیش می‌آید با فهم دقیق آموزه‌های دینی، وظیفه خود را انجام داده و مصادیق و موارد را بتواند درست منطبق کند.

 
ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 90 اسفند 18 توسط سید داودجنگ نرم

جنگ نرم ، یکی از تاکتیک های مقابله و مبارزه‌ی دو جناح یا دو طیف متخاصم  است . وقتی اهداف، برنامه‌ها و منافع دو جریان با یکدیگر منافات پیدا  می‌کند و در واقع تداوم بقای هر یک منوط به تسلیم و یا از میان رفتن طیف دیگر  می‌شود ، صف‌آرایی و جنگ بین این دو جناح آغاز می‌گردد و هر یک ضمن دفاع از خود، سعی برای  از بین بردن و شکست دشمن خود  به روشهای مختلف متوسل می شوند که در زیر به معرفی چند نوع از این روشها می پردازیم که هر یک از این جنگ ها و روشها سبک متفاوت و ابزار و ادوات مخصوص به خود را نیاز دارند.

 
ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 90 اسفند 17 توسط سید داودرهبر

آنچه در انتخابات لازم است، رقابت سالم است،شوراى نگهبان  از لحاظ قانونى موظف است صلاحیتها را احراز کند،وقتى یک مقام مسئولى که مورد اعتماد  هم هست ،مثل شوراى نگهبان ، تصمیمى گرفت، بایستى تسلیم آن شد، باید تبعیت کرد ، اینجور خیال نشود که حالا چون فلانى در انتخابات رد صلاحیت شد، پس دیگر بکلى از صلاحیت ساقط است،همه‌ى نامزدهاى انتخابات و همه‌ى هوادارانشان، خودشان را در مقابل توطئه‌ى احتمالى دشمن مسئول امنیت بدانند.

آنچه در انتخابات لازم است، رقابت سالم است؛ رقابتِ بدون تهمت‌زنى و بدگوئى به یکدیگر است. فضاى انتخابات باید سالم باشد. مردم اگر خودشان نامزدهاى انتخاباتى را میشناسند، طبق تشخیص خودشان حتماً عمل کنند؛ اگر نمیشناسند، از افراد بصیر و متدین در گزینشهاى انتخاباتى استفاده کنند. مجریان انتخابات در اجراى درست انتخابات، دقت کامل را به کار ببرند. اینها چیزهائى است که میتواند یک انتخابات خوب را براى کشور به ارمغان بیاورد. این سى و دو سه انتخاباتى که از اول انقلاب تا امروز داشتیم، خوشبختانه همه‌ى اینها سالم بوده. البته در همه‌ى اینها کسانى معترض بوده‌اند، اعتراضها رسیدگى هم شده، احیاناً تخلفات بوده است، اما هرگز عدم سلامت در انتخابات وجود نداشته است. بعد از این هم باید همین جور باشد.من دو سه جمله راجع به این مسئله‌ى صلاحیتها عرض بکنم. شوراى محترم نگهبان صلاحیتهاى افرادى را احراز میکند، بعضى را هم احراز نمیکند. من اینجا سه تا نکته عرض بکنم: نکته‌ى اول این است که شوراى نگهبان از لحاظ قانونى موظف است صلاحیتها را احراز کند؛ باید تشخیص بدهد، باید برسد به این که این صلاحیت وجود دارد. البته توصیه‌ى همیشگى ما این بوده است که سطح صلاحیتها را آنقدر بالا نبرند که یک عده‌ى معدودى ته آن بمانند. آنچه که موجب صلاحیت است، یک قدرى سطح آن را باسماحت‌تر نگاه کنند.

نکته‌ى دوم این که بعضى‌ها به این نظارتهاى شوراى نگهبان و عوامل نظارتى معترضند. ممکن است اعتراضشان بجا و واقعاً درست هم باشد؛ منتها توجه کنیم که وقتى یک مقام مسئول قانونىِ مورد اعتماد تصمیمى گرفت، ما تسلیم باشیم. همه‌مان باید تبعیت کنیم. مثلاً مجلس یک قانونى را میگذراند؛ ممکن است من به آن قانون اعتراض داشته باشم، بگویم این قانون معیوب است؛ اما قانون است، باید بر طبقش عمل کنم. وقتى یک مقام مسئولى که مورد اعتماد هم هست – مثل شوراى نگهبان – تصمیمى گرفت، بایستى تسلیم آن شد، باید تبعیت کرد.

نکته‌ى سوم: این را من اعلام میکنم، همه‌ى افراد بدانند؛ اینهائى که رد صلاحیت میشوند، لزوماً آدمهاى بى‌صلاحیتى نیستند. اینجور خیال نشود که حالا چون فلانى در انتخابات رد صلاحیت شد، پس دیگر بکلى از صلاحیت ساقط است؛ نه، طبق قانون، در انتخابات نمیتواند به عنوان نامزد شرکت کند، اما ممکن است مقامى که او را رد صلاحیت کرده، اشتباه کرده باشد. ممکن است براى این کار صلاحیت نداشته باشد، اما صلاحیتهاى فراوان دیگرى داشته باشد. اینجور نباشد که اگر کسى رد صلاحیت شد، این معنایش این باشد که او دیگر از هستى ساقط شد؛ نه، صلاحیتهاى گوناگون دیگرى وجود دارد.

آخرین مطلب در باب انتخابات این که: مسئولان از توطئه‌ى دشمن در کار انتخابات غافل نشوند. آن کسانى هم که در انتخابات رأى نمى‌آورند، مواظب باشند آن کلاهى که بر سر رأى‌نیاوردگان سال 88 رفت، بر سر آنها نرود؛ فریب نخورند. همه‌ى نامزدهاى انتخابات و همه‌ى هوادارانشان، خودشان را در مقابل توطئه‌ى احتمالى دشمن مسئول امنیت بدانند. انتخابات را متهم نکنند؛ کسى آب به آسیاب دشمن نریزد؛ در تبلیغات، القاء فضاى اختلاف و ناامیدى نشود، تا ان‌شاءاللَّه انتخابات خوبى داشته باشیم.


نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 90 اسفند 11 توسط سید داود